Dziś jest poniedziałek, 23.05.2022, imieniny Iwony, Emilii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » NASZE PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

NASZE PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

gr. III wycieczka do biblioteki - ogladamy ksiazki z ksiegozbioru biblioteki

W listopadzie w związku z realizacją tematyki kompleksowej „Nasze ulubione książki” dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Podczas wycieczki przedszkolaki przede wszystkim zapoznały się z zasadami kulturalnego zachowania w bibliotece, z zasadami wypożyczania książek, z pracą bibliotekarza oraz rozbudziły swoje zainteresowania czytelnicze. Dla wielu z nich była to zapewne pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych a dzieci zapewniały, że wrócą tu z rodzicami. Szczególne wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiła  książka przedstawiona w postaci teatrzyku kamishibai.
Spotkania odbyły się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników biblioteki, którzy jak zawsze zadbali o ciekawe zajęcia biblioteczne, wprowadzające dzieci w piękny świat książek i bajek.

                                                                                                                                 Edyta Wasik

 

zdjęcia: grupa III

              grupa VII

              grupa VI

               grupa V


Pozostałe aktualności