Dziś jest środa, 21.02.2024, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Muzyka nas otacza - dzieci na zajęciach muzycznych

Muzyka nas otacza - dzieci na zajęciach muzycznych

Dzieci poznaja instrumenty muzyczne

Od 1975 roku na całym świecie 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Obchody zapoczątkował Yehudi Menuhina, ówczesny prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki. Głównym celem wydarzenia jest przedstawienie jej piękna oraz artystów, którzy ją tworzą i wykonują. W ramach tego wydarzenia dzieci z grup: II, III, IV, V, VI, VII i VIII miały okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych zorganizowanych oraz przeprowadzonych przez pracowników CKiBP w Malanowie, podczas których przedszkolaki dowiedziały się, że muzyka nas otacza oraz, że stworzyć ją może każdy – za pomocą ciała, przedmiotów codziennego użytku. Poznały również instrumenty muzyczne, na których mogły zagrać oraz stworzyć własną orkiestrę. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony dzieci. Dały im również wiele radości oraz pokazały, że nasza wyobraźnia nie ma granic.

E.Cz.

 

zdjęcia: grupa VI

             grupa VII

             grupa IV

             grupa V

 

           


Pozostałe aktualności