Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – grupa IX

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – grupa IX

IMG_20201105_101322

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta…  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Ten dzień obchodziły również przedszkolaki z grupy „Jeżyki”. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, po przeczytanym fragmencie książki oraz układały bajkowe puzzle. Na koniec przedszkolaki wykonały papierowy piernikowy domek z bajki „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością bajek i świetnie radziły sobie z zadaniami. W nagrodę każde dziecko dostało pamiątkowy medal. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności