Dziś jest sobota, 23.09.2023, imieniny Bogusława, Tekli
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Marcelinka z gr. I nagrodzona w powiatowym konkursie plastycznym

Marcelinka z gr. I nagrodzona w powiatowym konkursie plastycznym

Dziewczynka z praca konkursowa i dyplomem na tle baneru Powiat Turecki.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w powiatowym konkursie plastycznym „Autoportret”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Turku, a jego celem było rozwijanie aktywności twórczej i wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, będącej twórczą interpretacją tematu przewodniego – autoportretu. Prace konkursowe wykonały dzieci:

- z grupy I „Niedźwiadki” – Lena Grabowska, Marcelina Piąstka i Klaudia Rezler (opiekun E. Bartosik);

- z grupy IV „Sówki” - Szymon Grzelak, Filip Heldt, Letycja Lament, Alicja Orligóra, Oliwia Słowińska (opiekun

   A. Dewicka-Misiek);

- z grupy V „Wiewióreczki” – Antonina Harasna i Laura Ogrodowczyk (opiekun E. Wasik).

Na konkurs wpłynęło ok. 200 prac plastycznych, które oceniała komisja w składzie: Anna Stolarek – malarka „Galeria Poszukiwań Sztuki Wizualnej” w Turku, Joanna Chalecka - Kuraszyk – artysta plastyk, bibliotekarz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, Joanna Matusiak – pracownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku. W gronie laureatów znalazła się trzyletnia Marcelinka Piąstka z naszego przedszkola, która 2 czerwca 2023r. podczas uroczystego podsumowania konkursu odebrała pamiątkowy dyplom i nagrodę z rąk Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego - Piotra Szewczyńskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności