Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – grupa I, II, III, IX, X

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” – grupa I, II, III, IX, X

gr. III projekt Maly mis w swiecie literatury - kodowanie

Dzieci 3,4 – letnie z najmłodszych grup w naszym przedszkolu realizowały program pt. „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Jego głównym celem było promowanie i rozwijanie czytelnictwa, czyli wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką poprzez twórczość plastyczną oraz kształcenie u dzieci umiejętności słuchania  tekstu czytanego. Miś wyposażony w dzienniczek odbywał czytelniczą wędrówkę po domach przedszkolaków. W dzienniczku rodzice wpisywali tytuł przeczytanego w domu utworu literackiego, a dziecko wykonywało samodzielnie lub z pomocą dorosłego pamiątkowy rysunek lub odrysowywało swoją rączkę. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały na swoją kolej wzięcia misia do domu. Była to świetna okazja do spędzenia czasu rodziców z dzieckiem.


Małgorzata Przygońska

 

zdjęcia: grupa I

            grupa II

            grupa III


Pozostałe aktualności