Dziś jest niedziela, 07.08.2022, imieniny Doroty, Kajetana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” – PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ EDYCJI PROGRAMU

„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” – PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ EDYCJI PROGRAMU

pamiatkowe zdjecie z napisem Dbamy o siebie, jemy owoce i warzywa

Jak troszczyć się o rośliny i zwierzęta, segregować śmieci, oszczędzać prąd, wodę i energię? To tylko niektóre z zagadnień, jakie porusza program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – największy w Polsce program edukacyjny dla dzieci na temat ekologii i życia w zgodzie z naturą organizowany już od 13 lat przez markę Kubuś wraz z partnerami programu: Fundacją Czepczyński Family Foundation i INTERSEROH Organizacją Odzysku Opakowań. Co roku rekordowa liczba przedszkoli i szkół podstawowych (klas I –III) uczy się razem z przesympatycznym misiem Kubusiem, jak dbać o naturę. Nasza placówka z wszystkimi grupami również przystąpiła do jego tegorocznej edycji. W ramach programu dzieci uczyły się m.in.: troski o rośliny i zwierzęta, oszczędzania wody i prądu oraz jak poprawić czystość powietrza, segregacji śmieci i recyklingu, dbania o aktywność fizyczną, właściwego odżywiania, ekonologii – czyli dbałości o naturę i oszczędzania pieniędzy.
Wzbogacanie wiedzy ekologicznej dzieci potrzebne jest  już od najmłodszych lat. Buduje u nich przede wszystkim właściwe nawyki, świadomość i odpowiedzialność za planetę oraz środowisko a także rozwija empatię. Za udział w programie nasze przedszkole otrzymało specjalny certyfikat przyznający tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”. Udział w kolejnych edycjach programu pozwoli nam wychowywać kolejne pokolenia przedszkolaków, które będą przestrzegać zasad zgodnego życia z naturą.
                                                                                                                      

koordynator programu
                                                                                                                        Edyta Wasik

zdjęcia: grupa IX - Jeżyki

            grupa IV - Motylki

            grupa VII - Biedronki

            grupa III  - Kotki

            grupa I    - Wiewiórki

            grupa V  -  Niedźwiadki

            grupa VIII  - Pszczółki


Pozostałe aktualności