Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Nagroda dla przedszkolaków w Konkursie Zbiórki zużytych Baterii 2024

Nagroda dla przedszkolaków w Konkursie Zbiórki zużytych Baterii 2024

Dyplom

Nasze przedszkole wzięło udział w „Konkursie Zbiórki zużytych Baterii (KZzB) 2024” organizowanym przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. W tym roku uczestniczyło w nim 21 placówek oświatowych z 11 gmin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzin nasze przedszkole zajęło 10 miejsce w kategorii „A” – ilość zużytych baterii  w przeliczeniu na przedszkolaka, oraz 3 miejsce w kategorii „C” - na największą ilość zużytych baterii zebranych przez przedszkole. Nagrodą w konkursie jest elektroniczna zabawka - pszczółka Bee-Bot – robot wykorzystywany przez dzieci do zabaw, podczas których ćwiczą umiejętność kodowania. Zbiórka zużytych baterii przyczynia się do tego, że te niebezpieczne odpady nie trafiają do środowiska przyrodniczego, ale zostają poddane profesjonalnemu procesowi unieszkodliwienia. Podnosi się również świadomość ekologiczna uczestników konkursu oraz utrwala nawyk segregacji odpadów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w w/w zbiórkę  na terenie naszego przedszkola oraz zachęcamy do jej kontynuowania.

koordynator zbiórki

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności