Dziś jest piątek, 30.10.2020, imieniny Zenobii, Przemysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA" - grupa V

"KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA" - grupa V

"KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA" - grupa V

„ Twórczość dziecka ma swoistą wartość, która może stanowić żyzne podłoże  dla nauczania
i wychowania". Celestyn Freinet
W ciągu całego roku szkolnego 2018/2019 w grupie V „Zajączki” realizowany był program własny „Kolorowy świat dziecka”.  Nauczycielka prowadziła  zajęcia  plastyczne w salach i pomieszczenia dydaktycznych, a także na świeżym powietrzu z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju materiałów przewidzianych w programie. Z racji bliskości położenia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Szkole Podstawowej  w Malanowie  oraz w  bożonarodzeniowych warsztatach  plastyczne dla dzieci w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miłaczewie. W kwietniu dzieci brały udział w wycieczce do  Muzeum im .J. Mehoffera w Turku, gdzie miały możliwość uczestniczenia w warsztatach lepienia z gliny - wykonały dzwonki.  Przedszkolaki spotkały się również z lokalnym artystą panem A. Rzepką. Wystawę prac dzieci rodzice mogli podziwiać na gazetce w szatni oraz w Sali zajęć.  W ciągu całego roku dzieci uczestniczyły w  różnorodnych konkursach plastycznych.
                                   

  Alicja Dembińska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności