Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » JESIENNE SPACERY PO LESIE I PARKU – gr. V i VI

JESIENNE SPACERY PO LESIE I PARKU – gr. V i VI

gr. V wycieczka do parku - pamiatkowe zdjecie

Korzystając z pięknej aury pogodowej w październiku dzieci z gr. „Wiewióreczki” i „Zajączki” wybrały się na piesze wycieczki do lasu i do parku. Głównym ich celem było przybliżenie przedszkolakom tych dwóch środowisk przyrodniczych oraz zapoznanie ich ze zwierzyną i roślinnością, którą możemy tam spotkać. Przy okazji zrealizowano również wybrane zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”. Spacerując leśnymi i parkowymi dróżkami dzieci poznały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej, słuchały odgłosów a do kącika przyrody zbierały „skarby”, które zostawiła tu „Pani Jesień”. Przedszkolaki nauczyły się również prawidłowego zachowania się, tak aby nie ucierpiała przez nas leśna i parkowa przyroda. Wycieczki wzbogaciły nie tylko wiedzę przyrodniczą przedszkolaków, miały także walory zdrowotne – miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.

                                                                                                                                        Edyta Wasik

 

zdjęcia: grupa V

            grupa VI


Pozostałe aktualności