Dziś jest niedziela, 14.04.2024, imieniny Bereniki, Waleriana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Jasełka w przedszkolu

Jasełka w przedszkolu

Dzieci z gr. VII z Wychowawczynaimi, p. Dyrektor oraz Wojtem przy dkoracji swiatecznej

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na chwile spędzone w rodzinnym gronie. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć atmosferę świąt, dzieci z gr. VII wystawiły jasełka bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi…”. Przedszkolaki w pięknych strojach starały się jak najlepiej wcielić w role: Maryi i Józefa, gwiazdek, aniołków, pasterzy, królów. 20 grudnia w godzinach dopołudniowych nasz występ oglądała cała społeczność przedszkolna. Wieczorem zaś przybyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, którzy z niecierpliwością oczekiwali swoich pociech w tak wyjątkowych rolach. Nie mogło również zabraknąć gości: dyrektor – p. A. Mozio, wójta Gminy Malanów – p. I. Augustyniaka, prałata naszej parafii – ks. S. Płaszczyka oraz naszej katechetki - p. M. Przybylak. Dzieci opowiedziały historię narodzenia Pana Jezusa, recytowały, śpiewały kolędy i pastorałki, grały na instrumentach, wykonały taniec dla Maryi. Na koniec złożyły wszystkim obecnym świąteczne życzenia i podzieliły się opłatkiem. Wieczór ten z pewnością należał do tych wyjątkowych, które na długo pozostają w pamięci. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia.

 E.Cz.

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności