Dziś jest poniedziałek, 23.05.2022, imieniny Iwony, Emilii
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » OD STWORZENIA ŚWIATA DO NARODZIN PANA - grupa VIII

OD STWORZENIA ŚWIATA DO NARODZIN PANA - grupa VIII

Wspolne zdjecie grupowe

Od wieków jasełka towarzyszą nam w okresie świątecznym i trudno byłoby nam wyobrazić sobie ten czas bez tego widowiska. W tym roku historię pt: „Od stworzenia świata do narodzin Pana” przybliżyły nam dzieci z grupy VIII.
Na wstępie narratorzy opowiedzieli o stworzeniu świata, po czym na scenę weszli Adam i Ewa oraz kuszący ich jabłkiem wąż. Gdy Ewa uległa namowom węża magia raju prysła i nad światem zapanowała ciemność. Mogliśmy wtedy zobaczyć układ choreograficzny z udziałem aniołów do utworu „Ameno”, następnie na scenę weszli Maryja i Józef przedstawiając krótką inscenizację, w której po poszukiwaniach znaleźli schronienie. Aniołowie pięknie zatańczyli taniec z gwiazdami do utworu „Cicha noc” oddając pokłon Jezusowi. Kolejnym elementem była krótka inscenizacja do poruszającej piosenki „Kołysanka Józefa”. Po tych wydarzeniach w trakcie śpiewania kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” pastuszkowie wraz z królami przybyli do stajenki, by złożyć pokłon i dary Panu. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały pastorałkę „Kropelka dobra” a anioł powiedział wzruszające słowa:” historia, którą co roku przeżywamy, to przykład by bardziej otwierać się na ludzi, by wrażliwość w sobie obudzić. Odrzućmy smutki, żal, radujmy się, to światło jest miłością, w świąteczny czas tej gwiazdy blask darzy nas bożą mądrością”.
To było wyjątkowe przedstawienie, mali aktorzy w pięknych strojach prezentowali się wspaniale i z ogromnym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Uroczystość ta wprowadziła wszystkich w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, która jest pełna uroku i ciepła mimo chłodu panującego na zewnątrz.

K. I.