Dziś jest sobota, 15.06.2024, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » IV Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

IV Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

dzieci z grupy VI spiewaja piosenke

9 maja 2024 r w naszej placówce odbył się IV Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków. Patronat nad tym wydarzeniem objął, jak co roku Wójt Gminy Malanów – pan Ireneusz Augustyniak. W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci 5,6 – letnie z Gminnego Przedszkola w Malanowie: grupa IV „Sówki” – wych. p. Agnieszka Dewicka–Misiek, grupa V „Biedronki” – wych. p. Małgorzata Przygońska, grupa VI „Kotki” – wych. p. Ewelina Czekała, grupa VII – wych. p. Edyta Wasik, grupa VIII – wych. p. Alicja Dembińska oraz z oddziału przedszkolnego przy SP w Miłaczewie – wych. p. Monika Gawlik i z oddziału przedszkolnego przy SP w Dziadowicach – wych. p. Agnieszka Bończyk. Występy dzieci oglądała licznie zgromadzona publiczność, wśród niej zaproszony Wójt Gminy Malanów – p. Ireneusz Augustyniak, dyrektor Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz rodzice występujących przedszkolaków. Dzieci przygotowały wspaniałe występy artystyczne, śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, prezentowały układy taneczne i tańce narodowe „Polonez”, „Krakowiak”, „Mazur”. W czasie uroczystości salę ozdabiały prace dzieci o tematyce patriotycznej wykonane różnymi technikami plastycznymi. Uczestnicy przeglądu zostali obdarowani dyplomami za udział i upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Malanów. Udział w przeglądzie to element edukacji patriotycznej. Jego celem było rozwijanie tożsamości narodowej i przywiązania do kraju ojczystego oraz popularyzacja utworów artystycznych o tematyce patriotycznej. Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń w naszym przedszkolu. Dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie za rok.

                                                                                   Koordynatorzy przeglądu:

                                                                     Alicja Dembińska i Małgorzata Przygońska

 

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności