Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » III Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

III Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków

z grupy VIII

W środowe popołudnie 17 maja 2023 roku po raz kolejny odbył się III Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było rozwijanie uczuć patriotycznych i tożsamości narodowej, jak również popularyzacja utworów artystycznych o tematyce  patriotycznej. Zamierzeniem organizatora społeczności Gminnego Przedszkola w Malanowie było zaprezentowanie umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich dzieci oraz integrowanie środowiska lokalnego.  Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Malanów - p. Ireneusz Augustyniak. W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci 5,6 – letnie  z terenu naszej gminy: grupa V Wiewiórki" z Gminnego Przedszkola w Malanowie - wychowawca p. Edyta Wasik, grupa VI "Zajączki" - wychowawca p. Alicja Dembińska, grupa VII "Kotki" - wychowawca p.  Ewelina Czekała, grupa VIII "Żabki" - wychowawca p. Małgorzata Muszyńska oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach - wychowawca p. Dorota Stefaniak i Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie - wychowawca p. Monika Gawlik. Występy dzieci oglądali licznie zgromadzeni rodzice oraz przybyły na to wydarzenie p. Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów. Po uroczystym otwarciu przez dyrektora Gminnego Przedszkola w Malanowie p. Agnieszkę Mozio nastąpiło losowanie kolejności występów i rozpoczęcie wspaniałych pokazów artystycznych małych wykonawców. Przedszkolaki śpiewając piosenki i pieśni patriotyczne, recytując wiersze oraz tańcząc sławiły piękno i historię naszej ojczyzny. Grupy przedszkolne z swój wkład pracy i otrzymały dyplom oraz Zestaw gier edukacyjnych korzystanie z którego umili im pobyt w przedszkolu. Pozytywny odbiór publiczności oraz radość która towarzyszyła dzieciom podczas występów motywuje organizatorów do wpisania na stałe w kalendarz uroczystości Gminnego Przedszkola w  Malanowie    tego wydarzenia.                                                            

                                                                                              Alicja Dembińska, Małgorzata Przygońska                                                                                                                      koordynatorzy przeglądu

 

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności