Dziś jest piątek, 24.06.2022, imieniny Jana, Danuty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » II GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

II GMINNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

dzieci maszeruja na scenie

18.05.202r w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbył się II Gminny Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków. Celem tego wydarzenia było rozwijanie uczuć patriotycznych i tożsamości narodowej, jak również popularyzacja utworów artystycznych o tematyce  patriotycznej. Zamierzeniem organizatora było również zaprezentowanie umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich dzieci oraz integrowanie środowiska lokalnego  Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy  - p. Ireneusz Augustyniak. W przedsięwzięciu wzięły udział dzieci 5,6 – letnie  z terenu naszej gminy: grupa VII "Niedźwiadki" z Gminnego Przedszkola w Malanowie - wychowawca p. Elżbieta Bartosik, grupa VIII "Motylki" - wychowawca p. Karolina Iwańska, grupa VI "Żabki" - wychowawca p.  Małgorzata Muszyńska, grupa V "Kotki" - wychowawca p. Ewelina Czekała oraz oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach - wychowawca p. Dorota Stefaniak i oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie - wychowawca p. Monika Gawlik. Występy dzieci oglądali licznie zgromadzeni rodzice oraz zaproszeni goście – p. Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów oraz p. Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Uroczystego otwarcia dokonała p. Agnieszka Mozio – dyrektor przedszkola, które było organizatorem przedsięwzięcia. Dzieci przygotowały wspaniałe występy artystyczne, śpiewając piosenki i pieśni patriotyczne, recytując wiersze oraz tańcząc sławiły piękno i historię naszej ojczyzny. Uczestnicy zostali obdarowani dyplomami za udział i upominkami ufundowanymi przez wójta. Przegląd Twórczości Patriotycznej Przedszkolaków był elementem edukacji patriotycznej najmłodszych, który mamy nadzieję na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości organizowanych przez Gminne Przedszkole w Malanowie.

                                                           

Alicja Dembińska, Małgorzata Przygońska
                                                            Koordynatorzy przeglądu

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności