Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Grupy VII i VIII znają historię Mikołaja Kopernika

Grupy VII i VIII znają historię Mikołaja Kopernika

Dzieci z grupy Zabki ogladaja prezentacje o badaniach Mikolaja Kopernika

W dniu 22.02.2023r. dzieci sześcioletnie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Pani Ania Sobczak opowiedziała nam historię życia i pracy słynnego Polaka – astronoma Mikołaja Kopernika. Spotkanie związane było z obchodzoną w tym roku 550 rocznicą Jego urodzin. Dzieci poznały narzędzia, którymi posługiwał się Kopernik, Jego sławne dzieło „O obrotach sfer niebieskich” oraz zwizualizowały z pomocą pani Ani krążenie Ziemi pośród innych planet. Bardzo ciekawym doświadczeniem było oglądanie okolicy przez lunetę. Na koniec przedszkolaki otrzymały pierniczki. Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzenie niezwykle ciekawego spotkania poszerzającego wiedzę dzieci.

M. Muszyńska

E. Czekała

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności