Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Finał Konkursu Zbiórki zużytych Baterii 2023

Finał Konkursu Zbiórki zużytych Baterii 2023

Dylpom dla przedszkola za zajecie 4 miejsca w KZzB 2023 (1)

Nasze przedszkole wzięło udział w „Konkursie Zbiórki zużytych Baterii (KZzB) 2023” organizowanym przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Zbiórka przyczynia się do tego, że te niebezpieczne odpady nie trafiają do środowiska przyrodniczego, ale zostają poddane profesjonalnemu procesowi unieszkodliwienia. Podnosi się również świadomość ekologiczna uczestników konkursu oraz utrwala nawyk segregacji odpadów. W tegorocznej zbiórce uczestniczyło 31 placówek oświatowych. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzin nasze przedszkole zajęło 15 miejsce w kategorii „A” – ilość zużytych baterii  w przeliczeniu na przedszkolaka, oraz 4 miejsce w kategorii „C” - na największą ilość zużytych baterii zebranych przez przedszkole. W ramach nagrody placówka nasza wzbogaciła się o sprzęt sportowy i gry dydaktyczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zużytych baterii  na terenie naszego przedszkola oraz zachęcamy do jej kontynuowania.

koordynator zbiórki

E.B.

 


Pozostałe aktualności