Dziś jest piątek, 30.10.2020, imieniny Zenobii, Przemysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia” - grupa IV i V

„Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia” - grupa IV i V

„Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia” - grupa IV i V

W poniedziałek 10.06.2019 r. na terenie nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Gminnym Przedszkolu w Malanowie odbyły się plenerowe zajęcia integracyjno-edukacyjne  przedszkolaków z grupy IV i V z przedstawicielami Stowarzyszenia Emerytów oraz Stowarzyszenia Nadzieja pn. „Dziś bawimy się jak dawniej – zabawa łączy pokolenia”. Nowa część placu zabaw i siłownia zewnętrzna powstała w ramach projektu złożonego przez Stowarzyszenie Nadzieja do Turkowskiej Unii Rozwoju "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Podczas spotkania członkowie Stowarzyszenia opowiedzieli dzieciom o dawnych formach zabaw w czasach ich dzieciństwa oraz zachęcili dzieci do ich odtworzenia. Były to zabawy: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Baba Jaga”, „Głupi Jaś”, „Szczur”, „Wyścigi rzędów w workach”, „Klasy”, „Skakanie przez gumę”. Była to lekcja historii, nawiązania do dawnej kultury i tradycji naszego regionu oraz ciekawego spędzania wolnego czasu. Zajęcia przyczyniły się do integracji międzypokoleniowej pomiędzy dziećmi, a członkami Stowarzyszenia Emerytów i Nadzieja w Malanowie.
                                                                                                                                  

Alicja Dembińska
Edyta Wasik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności