Dziś jest środa, 19.06.2024, imieniny Gerwazego, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Dzień Ziemi w przedszkolu

Dzień Ziemi w przedszkolu

Dzien ziemi gr. IV sadzimy drzewa (5)

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, bo zależy od każdego z nas” Florian Plit

22.04.2024r. dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań o tematyce ekologicznej. Zabawy, gry, konkursy, zajęcia plastyczne, muzyczne i projekcje filmów. Dzieci podczas zajęć wykonywały plakaty oraz różnorodne prace plastyczne zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Wszystkie grupy zadbały również o upiększenie przedszkolnego ogrodu, sadząc drzewa tj. dąb, jarzębinę, klon, buk, lipę i brzozę. Sadzonki otrzymaliśmy od państwa Jasnowskich, którzy prowadzą szkółkę drzew. Każde dziecko mogło również zabrać sadzonkę do domu, posadzić  w miejscu zamieszkania, gdzie będzie o nią dbać. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa,oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Od najmłodszych lat jednoczmy się wokół przyrody, bo to nasze wspólne dobro, o które musimy dbać! Serdecznie dziękujemy państwu Jasnowskim za ufundowanie drzewek do przedszkola i dzieciom do domu.

 A.D.M.

 zdjęcia: grupa IV

               grupa VI

               grupa III

               grupa VIII 

               grupa IX 

               grupa VII 

                grupa II 

                 grupa I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności