Dziś jest piątek, 24.06.2022, imieniny Jana, Danuty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » DZIEŃ ZIEMI 2022

DZIEŃ ZIEMI 2022

Dzien Ziemi - grupa IX  (1)

Dzień Ziemi to najważniejsze i najbardziej znane święto ekologiczne. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych.To, że los naszej planety jest w naszych rękach jest niezaprzeczalne. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat edukować i pokazywać, w jaki sposób możemy pomóc naszej przyrodzie i dbać o środowisko naturalne. 22.04.2022r. nasze przedszkole chcąc włączyć się w akcję promowania działań proekologicznych oraz by pokazać, iż losy naszej błękitnej planety nie są nam obojętne,zorganizowało marsz ekologiczny z transparentami. Przedszkolaki maszerując ulicami Malanowa, Dziadowic i Miłaczewa chciały zwrócić uwagę na potrzebę troski o nasze wspólne dobro, jakim jest Ziemia.

E. Cz.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności