Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Dzień Przyjaciela - grupa I, III i IX

Dzień Przyjaciela - grupa I, III i IX

Zdjecie grupy III z czerwonymi balonami na tle napisu Dzien Przyjaciela.

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać” Antoine de Saint-Exupery

9 czerwca przypada Dzień Przyjaciela. Z tej okazji w grupach młodszych odbyły się rozmowy na temat znaczenia przyjaźni. Przedszkolaki zastanawiały się kim jest przyjaciel, jaki powinien być oraz dlaczego warto mieć przyjaciela. Dzieci z grupy I – „Żabki” , III – „Niedźwiadki” oraz IX – „Pszczółki” ubrały się tego dnia na czerwono, aby zaakcentować jego wyjątkowość. Z radością uczestniczyły w proponowanych zabawach, wykonywały prace plastyczne. Przyjaźń jest bliską pierwszą relacją, jaką dziecko nawiązuje poza rodziną. Przyjaźnie z rówieśnikami pełnią wiele funkcji: zapewniają bezpieczeństwo emocjonalne, wpływają na poczucie własnej wartości, uczą współdziałania w grupie, dają wsparcie w trudnych sytuacjach oraz są wzorcem przyszłych relacji społecznych. Podziękujmy naszym przyjaciołom po prostu za to, że są.

E.B.

 

zdjęcia: grupa I

            grupa III

            grupa IX


Pozostałe aktualności