Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Dzień Dziecka 2024

Dzień Dziecka 2024

dzieci podczas liny

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca. Został on ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Obchodzony jest w różne dni w roku w krajach członkowskich ONZ. Początkowo nazywany był Dniem Róży i Kwiatową Niedzielą. W naszym przedszkolu dzieci świętowały przez cały tydzień. Uczestniczyły w wielu wesołych zabawach w salach i na powietrzu, w dziecięcej dyskotece. OSiR w Malanowie zorganizował dla nich kolejną już VII Olimpiadę Przedszkolaków. Dzieci pokonywały ciekawe tory przeszkód i rywalizowały w przeciąganiu liny. Nagrodą za zaangażowanie były pamiątkowe medale. Panie: Agnieszka Urban, Ewa Łęczycka i Kinga Janik wykonywały wszystkim chętnym wymarzone tatuaże oraz zaplatały kolorowe warkoczyki. Ponadto na dzieci czekały wozy strażackie udostępnione do zwiedzania, a strażacy z OSP w Malanowie przygotowali wiele niespodzianek jak np. mierzenie strojów, hełmu czy obsługiwanie strażackiego węża. Nie zabrakło słodkich deserów w postaci lodów oraz kiełbasek z grilla, które zjadane na powietrzu smakowały wyjątkowo. Przedszkolaki brały także udział w programie cyrku „Heca”, który fascynował i rozweselał publiczność To był tydzień pełen radości i ciekawych wrażeń. Dziękujemy wszystkim organizatorom obchodów Dnia Dziecka w naszym przedszkolu.

E. B.

zdjęcia: grupa I

            grupa II

            grupa III

            grupa IV

            grupa V

            grupa VI

            grupa VII

            grupa VIII

            grupa IX

            grupa X


Pozostałe aktualności