Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Dzień dentysty - grupa X

Dzień dentysty - grupa X

IMG_20230303_100216_resized_20230305_021945102

3 marca dzieci z grupy „Jeżyki" obchodziły „Dzień Dentysty”, który przypada 5 marca. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów oraz zostały uwrażliwione na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia u dentysty. Podkreślono również jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Temat „Dzień dentysty” był jednym z tematów realizowanych w ciągu całego tygodnia „Dbamy o zdrowie”. Zajęcia miały na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności