Dziś jest niedziela, 14.04.2024, imieniny Bereniki, Waleriana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Czyste powietrze wokół nas - gr. VII i VIII

Czyste powietrze wokół nas - gr. VII i VIII

Dzieci z gr. VII nagrodzone w konkursie plastycznym Zyjmy w swiecie wolnym od dymu papierosowego

Corocznie w grupach starszych w listopadzie realizuje się program edukacji antynikotynowej kierowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program ten stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych, dlatego tak ważne jest realizowanie go już w przedszkolu. W trakcie realizacji programu dzieci miały okazję przeprowadzić pięć zajęć warsztatowych, uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką, a także miały okazję wziąć udział w Przedszkolnym Konkursie Profilaktycznym „Żyjmy w świecie wolnym od dymu papierosowego”. Wpłynęło 36 prac, laureatami konkursu zostali: Szymon Tomczyk – I miejsce, Gabriela Dróżdż – II miejsce, Dominika Świtalska – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Kałuża, Gabriela Hoch oraz Aurelia Przybył. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy p. A. Maciejewskiej - Pełnomocnikowi Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe za zakup nagród rzeczowych dla uczestników konkursu.

 E.Cz.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności