Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Ćwiczenia i zabawy z elementami jogi – grupa VII

Ćwiczenia i zabawy z elementami jogi – grupa VII

zajecia z jogi - pozycja serce

12 marca grupa „Wiewióreczki” gościła w przedszkolu na swoich zajęciach mamę naszego kolegi Kubusia – p. Bogusię, która z zawodu jest nauczycielem wychowania przedszkolnego w Cekowie. Opowiedziała nam trochę o specyfice swojej pracy a następnie poprowadziła dla dzieci wyjątkowe ćwiczenia gimnastyczne, różniące się nieco od naszych tradycyjnych, gdyż były to zabawy ruchowe przeplatane elementami jogi– p. Bogusia skończyła właśnie kurs instruktora jogi dla dzieci. Ćwiczenia jogi dla dzieci, m.in.: sprzyjają umiejętności skupienia uwagi, koncentracji, poprawnej postawie ciała, wpływają na pamięć, pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Dzieci świetnie się czuły podczas wykonywania poleceń i chętnie poznawały oraz zapamiętywały coraz to nowsze pozycje w jodze, np. pies z głową w górę, pies z głową w dół, pozycja biegacza, powitanie słońca, słońce, kobra, kwiat lotosu, motylek, itp. Na koniec podziękowaliśmy mamie Kubusia za przybycie oraz bardzo miłą i wesołą atmosferę na zajęciach.

E.W.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności