Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Coś o rytmie i melodii”

„Coś o rytmie i melodii”

Muzycy i dzieci

Pod takim tytułem odbyła się w naszym przedszkolu kolejna audycja muzyczna Art.-ES z Pabianic. Tym razem dzieci odwiedził klarnecista p. Michał Bolkowski. Przedszkolaki wysłuchały kilku utworów w wykonaniu muzyków m.in. „Łabędź” i „ Słoń” – najbardziej znanych miniatur ilustracyjnych z „Karnawału zwierząt” Camille Saint-Saënsa oraz „Besame Mucho”. Ponadto panowie zapoznali dzieci z budową klarnetów: standardowego oraz basowego. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali sposób gry na w/w klarnetach oraz podziwiali i porównywali ich brzmienie.

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności