Dziś jest sobota, 23.09.2023, imieniny Bogusława, Tekli
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Co to za taniec?”

„Co to za taniec?”

Dzieci w kole tancza krakowiaka.

Pod takim tytułem 23 maja odbyła się w naszym przedszkolu kolejna w tym roku audycja muzyczna Art.-ES z Pabianic. Tym razem pp. Ewa i Sławomir Bartkiewiczowie przybliżyli dzieciom polskie tańce narodowe – poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały wielu ciekawostek związanych z ich nazwami, pochodzeniem czy sposobem tańca. Wzbogaciły tym samym swoje wiadomości i słownictwo. Nowością było dla nich określenie kujawiaka nazwą „śpiący” czy poloneza jako „chodzony”. Najbardziej odważne dzieci miały okazję zatańczyć przy akompaniamencie akordeonu kujawiaka i krakowiaka.

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności