Dziś jest wtorek, 27.07.2021, imieniny Natalii, Aureliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI MAŁEGO MISIA W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI MAŁEGO MISIA W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Certyfikat wzorowej placówki

Nasze przedszkole otrzymało zaszczytny tytuł Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury.  Jest on efektem realizacji przez naszą placówkę Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jego organizatorami byli p.  Aneta Konefał, Grupa MAC S.A. oraz wydawca miesięcznika „Bliżej przedszkola”. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą. Do projektu przystąpiły dzieci z grup:  I - „Wiewiórki”, III - „Kotki”, V - „Niedźwiadki”, VIII - „Pszczółki” oraz IX - „Jeżyki”.  W ciągu całego roku szkolnego realizowały one następujące moduły: „Książki dzieciństwa – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców”, „Mały Miś w świecie emocji. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci.”, „Kalendarz ekologiczny. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.”, „Misiowe laboratorium czterech żywiołów. Podniesienie jakości pracy przedszkola poprzez stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania”, "Mały Miś i supertajny projekt!". Udział w projekcie wpłynął na wzbogacenie wiadomości przyrodniczych i doświadczeń dzieci, rozwój czytelnictwa, zainteresowań ochroną przyrody, kształtowanie  wiodących kompetencji kluczowych, postaw i respektowanie norm społecznych, wychowanie do wartości  i in. zgodnie z polityką oświatową MEN. Dziękujemy rodzicom, którzy zaakceptowali projekt oraz aktywnie włączyli się w jego realizację. W podziękowaniu za całoroczną współpracę otrzymaliśmy od organizatorów  certyfikat z gratulacjami za ukończenie zmisiowanych zadań.
                                                                                                                                   

  E.B.

zdjęcia: grupa I - "Wiewiórki"

            grupa III - "Kotki"

            grupa V - "Niedźwiadki"

            grupa VIII - "Pszczółki"

            grupa IX - "Jeżyki"


Pozostałe aktualności