Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

Certyfikat Mac

W bieżącym roku szkolnym  nasze przedszkole realizowało Międzynarodowy Projekt  Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jego organizatorem była Aneta Konefał. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.  Do jego realizacji przystąpiły grupy:  I - „Kotki”, III - „Niedźwiadki”, IV - „Żabki”, VI - „Zajączki”, VIII - „Pszczółki” oraz IX - „Jeżyki”.  Projekt organizowany był w modułach: „Czytające przedszkolaki”,  „Dzień Pluszowego Misia”, „Mały Miś i prawa dziecka”,  „Misiowy wolontariat” i „Bezpieczni z Małym Misiem”,  w których dzieci chętnie brały udział. Efektem pracy nad projektem były wykonywane przez dzieci plakaty, kodeksy, dzienniczki.  Przedszkolaki poznawały piosenki, wiersze, uczestniczyły w ciekawych zabawach i zajęciach, uroczystościach oraz spotkaniach z zaproszonymi do czytania gośćmi (rodzice, przedstawiciele  różnych zawodów). Projekt zyskał akceptację rodziców, którzy aktywnie włączyli się w podjęte w jego  ramach działania za co serdecznie dziękujemy. Przedszkolaki uczestniczące w projekcie zyskały nowe, różnorodne  doświadczenia, wiedzę i umiejętności, które wnosił każdy z realizowanych w grupach modułów. Nasze przedszkole może poszczycić się certyfikatem Wzorowej Placówki, który otrzymaliśmy w podziękowaniu za współpracę od organizatorów projektu. Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom projektu.

Elżbieta Bartosik

 

zdjęcia: "Kotki"

             "Niedźwiadki"

             "Jeżyki"

            


Pozostałe aktualności