Dziś jest sobota, 15.06.2024, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Bajki pomagajki czyli o magicznej mocy bajkoterapii” – projekt edukacyjny w grupie I, III i IX

„Bajki pomagajki czyli o magicznej mocy bajkoterapii” – projekt edukacyjny w grupie I, III i IX

Dzieci wskazuja sposoby pokonania leku przed gryzoniami

"Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony" Paulo Coelho

 W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy I – „Żabki”, III – „Niedźwiadki” oraz IX – „Pszczółki” realizowały ogólnopolski projekt edukacyjno - czytelniczy „Bajki pomagajki czyli o magicznej mocy bajkoterapii” autorstwa S. Skirzewskiej i M. Szczepaniak. Jego głównym założeniem było czytanie bajek terapeutycznych. Celem bajkoterapii jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka.Projekt trwał od września do kwietnia b.r.Dzieci kształtowały umiejętności radzenia sobie z emocjami, w sytuacjach trudnych, konfliktowych, doceniania wzajemnej pomocy, budowania wiary we własne możliwości, pozytywnej samooceny, poczucia pewności siebie, rozpoznawania podstawowych emocji tj. radość, lęk, smutek, złość, zaskoczenie; oswajania z osobami, przedmiotami i zwierzętami wywołującymi lęki; dostrzegania odmienności i jej akceptację; redukcji niepożądanych stanów psychicznych; dostrzegania wartości przyjaźni w życiu człowieka. Projekt spotkał się z zainteresowaniem przedszkolaków. Z zaciekawieniem słuchały niezwykłych historii dotyczących konkretnych problemów, emocji, z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają. Mogły utożsamiać się z ich bohaterami i przeżyć z nimi dane sytuacje, pozostając w bezpiecznym miejscu. W ten sposób oswajały się emocjami i problemami bohaterów i otrzymywały wskazówki co można zrobić, by poradzić sobie w danej sytuacji.

E.B.

zdjęcia: grupa I

            grupa III

            grupa IX

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności