Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Audycja muzyczna

Audycja muzyczna

Dzieci sluchaja spiewu muzyka.

We wtorek 21 marca w naszym przedszkolu miała miejsce kolejna audycja muzyczna Art.-ES z Pabianic. Gościem specjalnym był tym razem armeński piosenkarz i kompozytor p. Armen Karapetyan. Dzieci wysłuchały m.in. utworów: „Chito Gvrito” czy „Ara way, way”. Muzycy przybliżyli też przedszkolakom ciekawe instrumenty o egzotycznie brzmiących nazwach: bęben dhol oraz duduk – zaklinacz węży. Chętne dzieci miały okazję zagrać wg ich wskazówek na pierwszym z nich oraz zaobserwować w jaki sposób się go stroi. Wszyscy z uwagą słuchali interesującego opowiadania p. Ewy n. t. kultury i muzyki ormiańskiej. Na zakończenie audycji gość zaprezentował taniec, do którego zaprosił dzieci. Radosna muzyka przypadła im do gustu i chętnie włączały się do śpiewu podczas refrenów. Dzisiejsza audycja sprawiła przedszkolakom wiele radości oraz wzbogaciła ich wiedzę.

E.B.

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności