Dziś jest czwartek, 11.08.2022, imieniny Ligii, Zuzanny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » AKCJA „SZKOŁA DO HYMNU” W NASZYM PRZEDSZKOLU

AKCJA „SZKOŁA DO HYMNU” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Szkola do hymnu

10 listopada 2021r. o symbolicznej godzinie 11:11 dzieci z naszego przedszkola odśpiewały uroczyście w swoich grupach 4 zwrotki hymnu państwowego. W ten sposób już raz kolejny placówka nasza włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Została ona zapoczątkowana w 2018r. z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Biliśmy  wtedy „Rekord dla Niepodległej”. Akcja ma charakter patriotyczny, a jej celem jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał  w 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Do akcji przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do wspólnego śpiewania hymnu zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata.

E.B.

 


Pozostałe aktualności