Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA - grupa II

ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA - grupa II

ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA - grupa II

W drugim tygodniu marca w grupie II realizowaliśmy tematykę zajęć "Zwierzęta z wiejskiego podwórka". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nazwami zwierząt z wiejskiego podwórka, a także dowiedziały się, jakie warunki są konieczne do ich prawidłowego rozwoju.  W środę 14 marca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Vet-lab w Malanowie. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Pani weterynarz sprawiła dzieciom niespodziankę i pokazała im dwie młode kózki. Dzieci nie tylko mogły zobaczyć zwierzątka z bliska ale również je zbadać i pogłaskać. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Na zakończenie Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Alicja Dembińska

zdjęcia: galeria

 

 

 

 


Pozostałe aktualności