Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ZAWODY NASZYCH BLISKICH - grupa VI

ZAWODY NASZYCH BLISKICH - grupa VI

ZAWODY NASZYCH BLISKICH - grupa VI

„Zawody naszych bliskich” taką  tematykę realizowały przedszkolaki z gr. VI w bieżącym tygodniu.
5 marca dzięki uprzejmości pana Daniela Grzywacza taty Emanuela mieliśmy okazję zwiedzić warsztat mechaniczny „Autocomplex” w Malanowie i zobaczyć czym zajmuje się mechanik. Pan Daniel oprowadził nas po warsztacie opowiadając przy tym o swojej pracy. Pokazał ciekawe narzędzia których używa mechanik, a nawet zaprezentował jak zmienia się koło w samochodzie. Na koniec dzieci otrzymały wspaniałe upominki i wykonały pamiątkowe zdjęcie. Kolejnego dnia tj. 6 marca na zaproszenie mamy Bartosza Frankowskiego - pani Wioletty dzieci udały się do sklepu wielobranżowego pana K. Ogrodowczyka „Delikatesy”. Tam na wstępie przywitała nas pani kierownik i zaprosiła do obejrzenia asortymentu sklepowego. Mieliśmy okazję zobaczyć pracę pani ekspedientki, poznać działanie różnych urządzeń m.in.. kasy fiskalnej, taśmy do wykładania towaru, wagi sklepowej, krajalnicy, maszynki do mielenia a nawet wózka widłowego do rozwożenia towaru. W trakcie zwiedzania pani kierownik poczęstowała dzieci słodką niespodzianką. Dzieci były zachwycone i dalej z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki. Na zakończenie kiedy już widzieliśmy gdzie znajdują się poszczególne produkty, pani podzieliła nas na trzy grupy. Dzieci za niewielka kwotę pieniędzy miały dokonać zakupów. To było nie lada zadanie, ale przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Pełni wyrażań wróciliśmy do przedszkola.

 

Agnieszka Dewicka-Misiek

 

zdjęcia: galeria

         


Pozostałe aktualności