Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „ZAWODY I PASJE NASZYCH RODZICÓW”- POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA- grupa VIII

„ZAWODY I PASJE NASZYCH RODZICÓW”- POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA- grupa VIII

„ZAWODY I PASJE NASZYCH RODZICÓW”- POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA- grupa VIII

Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny co uwidocznione jest w ich spontanicznych zabawach oraz opowieściach. Dzielą się one informacjami z innymi dziećmi.  Postanowiliśmy więc przybliżyć dzieciom, na czym polega praca w różnych zawodach a także zachęcić do poznania bliżej zawodów wykonywanych  przez swoich rodziców.
19 marca , przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki” ,korzystając z zaproszenia pani Beaty – mamy Oliwii, wybrały się do salonu fryzjersko- kosmetycznego ” w Kawęczynie. Pani Beata opowiedziała dzieciom na czym polega praca fryzjera oraz zaprezentowała przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz  fantazyjne  uczesania warkoczy  dziewczynkom.  Na zakończenie spotkania pani Beata obdarowała wszystkie dzieci słodkim poczęstunkiem oraz wręczyła dyplomy ukończenia „Kursu fryzjerskiego”.
Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości.
Serdecznie dziękujemy pani Beacie  za wspaniałe spotkanie i za zaproszenie. Z niecierpliwością oczekujemy na następne spotkania z rodzicami, którzy zechcą opowiedzieć nam o swojej pracy.

Agnieszka Balcerzak

zdjęcia: galeria

 

 


Pozostałe aktualności