Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ZAWÓD MOJEJ MAMY- FIZJOTERAPEUTA – grupa VI

ZAWÓD MOJEJ MAMY- FIZJOTERAPEUTA – grupa VI

ZAWÓD MOJEJ MAMY- FIZJOTERAPEUTA – grupa VI

Doskonałym sposobem poznawania pracy zawodowej przez dzieci są wycieczki organizowane do punktów usługowych lub zakładów pracy. Dzieci mogą zobaczyć wytwory ludzkiej pracy oraz poznać cechy jakie trzeba mieć, aby móc wykonywać dany zawód.  I właśnie, by poznać tajniki zawodu fizjoterapeuty dzieci z gr. VI wybrały się na wycieczkę do gabinetu fizjoterapeutycznego MED- MED w Malanowie pani Joanny Głodowskiej , mamy naszej koleżanki Julitki.  Dzięki doświadczeniu i  ogromnemu zaangażowaniu  pani Asi, dzieci mogły obejrzeć wnętrze przychodni, poznać działanie niektórych urządzeń rehabilitacyjnych. Z ochotą uczestniczyły też we wszystkich zabawach i ćwiczeniach zaproponowanych przez panią fizjoterapeutkę.  Z chęcią korzystały z taśm i tubingów do ćwiczeń, drabinek, materacy, jeździły na rowerku, czy też ćwiczyły na piłce rehabilitacyjnej. Dzieci zobaczyły UGUL urządzenie  służącego do leczenia schorzeń narządów ruchu. Przekonały się, że aparat do krioterapii rzeczywiście chłodzi i jak przyjemnie rozgrzewające jest leczenie światłem czy specjalnymi magnesami.  Przedszkolaki  dowiedziały się również z jakich zabiegów mogą skorzystać pacjenci przychodzący do gabinetu. Dzieci pełne niesamowitych wrażeń wróciły do przedszkola. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Głodowskiej za miłe przyjęcie i przekazanie nam cennych informacji.

Agnieszka Dewicka -Misiek

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności