Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Zajęcia otwarte „Oddychaj i pyłu nie wdychaj” – grupa IX

Zajęcia otwarte „Oddychaj i pyłu nie wdychaj” – grupa IX

Zajęcia otwarte „Oddychaj i pyłu nie wdychaj” – grupa IX

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami zaopiekujmy się Ziemią.Odwzajemniajmy miłość, jaką nas obdarza,utrzymując ją w czystości i szczęściu.” (Derek Bailey)

Dnia 19.04.2018 r. przedszkolaki z grupy IX wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w zajęciach otwartych pn. „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”. Pod taką nazwą na terenie naszej gminy realizowany jest projekt ekologiczny, na realizację którego Gmina Malanów otrzymała grant w ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Fundacja Nasza Ziemia jest Partnerem. Podczas zajęć przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytania „Co to jest powietrze?, Do czego jest nam potrzebne powietrze? Czy powietrze pachnie? Jaki ma kolor? Co to jest smog? Dlaczego lasy nazywamy zielonymi płucami Ziemi?”. W tematykę zajęć wprowadziła dzieci ekobajka Karola Kozłowskiego pt. „Smok i smog”. Aby ułatwić dzieciom zrozumienie tematu, zostały przeprowadzone zabawy badawcze, które pomogły dzieciom zrozumieć dlaczego tak ważna jest ochrona powietrza i naturalnego środowiska przyrodniczego.Dzieci zrozumiały, że powietrze jest niezbędne do życia pomimo, że nie można go zobaczyć, posmakować ani dotknąć i dlatego często o nim zapominamy. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, co zatruwa powietrze oraz co należy robić, aby zmniejszyć zanieczyszczenia, żeby wszyscy wokół mogli oddychać czystym i świeżym powietrzem. Podczas gdy dzieci uczestniczyły w zajęciach, rodzice przygotowywali kolorowe transparenty, które zostaną wykorzystane podczas marszu przedszkolaków ulicami Malanowa pn. „Przedszkolak się tym chwali, że śmieci segreguje, a nie pali”. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie obejrzeli film, który dał odpowiedzi na pytania „Co to jest smog?, Jak powstaje smog? Jak możemy walczyć ze smogiem?”.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności