Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Zajęcia ekologiczne- gr. IV

Zajęcia ekologiczne- gr. IV

Zajęcia ekologiczne- gr. IV

Dnia 17 kwietnia dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyli w zajęciach otwartych o tematyce ekologicznej "Oddychaj i pyłu nie wdychaj" realizowanego przez nasze przedszkole w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Celem zajęć było zapoznanie dzieci ze znaczeniem powietrza w życiu człowieka, uświadomienie wpływu zanieczyszczenia środowiska na zdrowie i jakość życia, rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o najbliższe otoczenie. Dzieci wysłuchały wiersz Sznurek Jurka” L. Szołdry i na jego podstawie zaobserwowały w jaki sposób powstaje niekontrolowane wielkie wysypisko śmieci. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, co zatruwa powietrze oraz co należy robić, aby zmniejszyć zanieczyszczenia, aby wszyscy mogli oddychać czystym i świeżym powietrzem. Kolejnym zadaniem było wspólnie z rodzicami wykonać kolorowe transparenty, które zostaną wykorzystane podczas marszu przedszkolaków ulicami Malanowa pn. „ Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko” oraz „ Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego”.

Agnieszka Dewicka-Misiek

zdjęcia: galeria

 

 

 


Pozostałe aktualności