Dziś jest środa, 08.07.2020, imieniny Edgara, Elżbiety
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „ŻABKI” I „PSZCZÓŁKI” ZWIEDZAJĄ ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W MIŁACZEWIE

„ŻABKI” I „PSZCZÓŁKI” ZWIEDZAJĄ ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W MIŁACZEWIE

„ŻABKI” I „PSZCZÓŁKI” ZWIEDZAJĄ ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W MIŁACZEWIE

Dnia 20 listopada dzieci dzięki  zaproszeniu pani Anety- mamy Lenki z grupy Żabki oraz pani Moniki- mamy Marcelka z grup Pszczółki  odwiedziły Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie w ramach preorientacji zawodowej „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Przedszkolaki miały możliwość  zwiedzenia budynku ośrodka, poznania poszczególnych pomieszczeń oraz pracowni: plastycznej, krawieckiej,  sensorycznej , a także zapoznania się z ich wyposażeniem. Bardzo dużą atrakcją okazał się przejazd  windą, który dostarczył nie lada wrażeń. Kolejną częścią naszego  spotkania były wspólne warsztaty plastyczne, na których dzieci oraz uczestnicy ośrodka wykonali piękne, kolorowe bombki . Ostatnią częścią naszej wizyty  był słodki poczęstunek: pyszne ciasteczka i galaretki przygotowane przez panie terapeutki.  Nasze spotkanie upłynęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za tak ciepłe przyjęcie i wręczyły pamiątkowe upominki same zaś zostały obdarowane przez panie dodatkowymi słodkościami, które zabrały do przedszkola. Nasza wizyta miała również dodatkowy walor  integracji społecznej, rozwijanie i kształtowanie u dzieci szacunku, tolerancji i wyrozumiałości w stosunku do osób niepełnosprawnych. Takie spotkania to korzyść dla obu stron. Podopieczni ŚDS otrzymują dużą dawkę radości, a dzieci uczą się szacunku do nich. Serdecznie dziękujemy terapeutom ze ŚDŚ, że z tak ogromnym zaangażowaniem przygotowały nasze spotkanie, podopiecznym za życzliwe przyjęcie, a pani kierownik ośrodka pani Anecie Kostrzewie oraz pani Monice Gruszczyńskiej za poprowadzenie całego jakże wartościowego spotkania. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne spotkania.

Agnieszka Balcerzak
Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności