Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W TURKOWSKIM MUZEUM - grupa IV i VI

Z WIZYTĄ W TURKOWSKIM MUZEUM - grupa IV i VI

Z WIZYTĄ W TURKOWSKIM MUZEUM - grupa IV i VI

Mamy jesień – dni coraz krótsze, dłuższe wieczory, i  wcale nie jest powiedziane, że musimy się podczas nich nudzić. Poprzez realizację tematyki kompleksowej „Zabawy na jesienne wieczory” dzieci zapoznały się z nazwami wybranych zawodów artystycznych, ale przede wszystkim zaczerpnęły inspiracji do miłego spędzania wolnego czasu w domu bez telewizora czy komputera. Przez ostatnie dni podczas zajęć zajmowaliśmy się szeroko pojmowaną sztuką, dlatego też dzieci z gr. IV i VI wybrały się 30 października na wycieczkę do Muzeum Miasta Turek im. Józefa Mehoffera. Dzięki miłym przewodnikom przedszkolaki mogły zobaczyć i podziwiać różne eksponaty znajdujące się w tej właśnie instytucji kultury. W tzw. „czerwonych salach” poznaliśmy dzieła samego patrona muzeum – obrazy, szkice oraz projekty do polichromii i witraży, których odwzorowania wykorzystano w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Dzieci mogły wykazać się tu umiejętnością współpracy w zespołach podczas układania puzzli odzwierciedlających właśnie szkice witraży tego turkowskiego kościoła. Obejrzeliśmy również tymczasową wystawę ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi poświęconą sztuce i rzemiosłu chińskiemu. Ponadto dzieci mogły obejrzeć ekspozycje archeologiczno – przyrodniczą, która reprezentowała zbiór ceramiki okresu łużyckiej oraz kości i ciosy mamuta – zrobiło to na nich na pewno ogromne wrażenie. Wizyta w muzeum na długo pozostanie w naszej pamięci.


                                                                                                                                    Edyta Wasik 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności