Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W PIEKARNI – grupa IX

Z WIZYTĄ W PIEKARNI – grupa IX

Z WIZYTĄ W PIEKARNI – grupa IX

Na czym polega praca piekarza i cukiernika?, Jak powstaje chleb?, Z czego są zrobione bułki i pączki? Jak są robione ciastka?” – na te i wiele innych pytań, dzieci z grupy IX znają już odpowiedzi. Dnia 6 marca przedszkolaki wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Piekarni Ciastkarni w Słodkowie, gdzie w ciekawy i praktyczny sposób zostały zapoznane z pracą piekarza, cukiernika i procesem powstawania oraz wypieku pieczywa. Dzieci zwiedziły piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza i cukiernika. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki ze świeżym pieczywem, maszyna do wałkowania i krojenia ciasta, krajalnice do chleba i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarły na przedszkolakach ogromne piece oraz silosy z mąką. Jednak najprzyjemniejszą chwilą była degustacja świeżego chleba oraz pysznych ciasteczek z marmoladą, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Ponadto po wyjściu z piekarni dzieci udały się do sklepu, gdzie mogły poznać zawód sprzedawcy. Przedszkolaki wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat zawodu piekarza, cukiernika i sprzedawcy. Wizyta w piekarni była jedną z atrakcji jakie czekają na dzieci w związku z realizacją tematyki pt. „Poznajemy zawody”.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności