Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W OSP W MIŁACZEWIE - grupa VIII

Z WIZYTĄ W OSP W MIŁACZEWIE - grupa VIII

Z WIZYTĄ W OSP W MIŁACZEWIE - grupa VIII

20 marca 2019 przedszkolaki  z grupy „Pszczółki” wybrały się z wizytą do Sali OSP w Miłaczewie. Na miejscu czekał na nas tata Igorka- pan Robert, który pełni funkcję naczelnika. Dzieci miały możliwość obejrzenia obiektu, zaznajomić się  z ciekawostkami dotyczącymi pracy strażaka, utrwalić numer alarmowy a także dowiedzieć się w jakich sytuacjach wzywa się Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.  Podczas spotkania mieliśmy również okazję oglądać strój strażacki oraz przymierzyć hełm. Największe zainteresowanie wzbudził jednak wóz strażacki, dzieci mogły wejść do jego wnętrza i podziwiać wyposażenie, które jest niezbędne do wykonywania tak ciężkiej pracy a także miały możliwość zasiąść za kierownicą  i włączyć sygnał dźwiękowy.  Dowiedzieliśmy się również, że każdy strażak zawsze jest gotowy, by w razie zagrożenia, czy wypadku szybko pojechać na akcję. Dzieci po powrocie do przedszkola chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami a także z zapałem rysowały wozy strażackie.  Dziękujemy bardzo panu Robertowi za miłe spotkanie i słodkie cukierki, z pewnością ten dzień zapisze się w pamięci przedszkolaków jako pozytywnie spędzony czas.

Agnieszka Balcerzak

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności