Dziś jest środa, 11.12.2019, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W "ORLIM STAWIE" - grupa VI i VII

Z WIZYTĄ W "ORLIM STAWIE" - grupa VI i VII

Z WIZYTĄ W "ORLIM STAWIE" - grupa VI i VII

W dniu 19 września dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Zajączki” pojechały autokarem do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w Nowych Prażuchach. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia  w salce edukacyjnej filmów dla dzieci pt. „Ekologiczny dom” i „Rady na odpady”. Po zakończonej projekcji przyszedł czas na zwiedzanie z przewodnikiem – panem Piotrem Szyszkiewiczem , który najpierw zaprosił nas na ścieżkę edukacyjną przybliżającą temat racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi i wykorzystania naturalnych źródeł energii. Następnie udaliśmy się na składowisko odpadów komunalnych, hale segregacji odpadów oraz kompostownik, gdzie zachodzi proces rozkładu materiałów organicznych – tu mogliśmy podziwiać urządzenia i maszyny, którymi operują pracownicy zakładu. Dowiedzieliśmy się również, że odpady wielkogabarytowe po rozdrobnieniu przekazywane są do cementowni jako paliwo. Na zakończenie naszej wizyty wszyscy zostaliśmy zważeni wagą do ważenia odpadów i otrzymaliśmy na pamiątkę: gry i kolorowanki o tematyce ekologicznej oraz maskotki „Łosia Czyściocha”. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci i przybliżenie im znaczenia pojęć takich jak: segregacja, utylizacja, recykling. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń i ze zdobytą nową wiedzą, a w poniedziałek chętnie będziemy uczestniczyć w akcji „Sprzątanie Świata”.
                                                                                                                                     

Edyta Wasik 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności