Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z WIZYTĄ W APTECE - grupa VII

Z WIZYTĄ W APTECE - grupa VII

Z WIZYTĄ W APTECE - grupa VII

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej grupa VII wybrała się 17 kwietnia na wycieczkę do apteki „Eskulap” w Malanowie. Jej celem było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Pani Agnieszka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak można ją zrealizować oraz kto może kupować leki. Dzieci zobaczyły różne maści, krople, syropy oraz urządzenia, które można nabyć w aptece np.: termometry, ciśnieniomierze oraz zobaczyły w jaki sposób są poukładane i przechowywane leki. Pani farmaceutka zwróciła uwagę dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą się bawić lekarstwami oraz, że lekarstwa można brać tylko pod opieką osoby dorosłej. Dowiedzieliśmy się również, że praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna a zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszce i pani Marzenie za poświęconą nam uwagę, czas oraz za słodkie upominki.

 

Karolina Iwańska

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności