Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z POLICJANTEM O BEZPIECZEŃSTWIE

Z POLICJANTEM O BEZPIECZEŃSTWIE

Z POLICJANTEM O BEZPIECZEŃSTWIE

W poniedziałek 16 września przedszkolaki odwiedził policjant asp. sztab. p. Krzysztof Aleksanderek. Przekazał on dzieciom wiele informacji z zakresu bezpieczeństwa – zarówno w przedszkolu, jak i na ulicy, podczas podróżowania samochodem, zachowania wobec osób nieznajomych a także miejsca bezpiecznej zabawy. Pan policjant zwrócił też uwagę maluchów na szkodliwy wpływ korzystania przez dzieci z komputera bądź telefonu komórkowego na ich zdrowie i samopoczucie. Przedszkolaki z uwagą słuchały gościa, odpowiadały na pytania, dzieliły się wiedzą. Miały okazję z bliska przyjrzeć się jego mundurowi i akcesoriom, obejrzeć radiowóz policyjny. Zwieńczeniem spotkania była wycieczka dzieci sześcioletnich z grupy VI w towarzystwie pana policjanta na skrzyżowanie, gdzie mogły one w praktyce sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, znajomość znaków poziomych i pionowych, sygnalizacji oraz nauczyć się jak zachowywać ostrożność. Dziękujemy panu dzielnicowemu za spotkanie, które przyczyniło się do uświadomienia przedszkolakom różnorodnych zagrożeń oraz skutecznych sposobów unikania ich. Dzieci systematycznie wzbogacają swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa podczas zajęć dydaktycznych i zabaw organizowanych przez nauczycielki w poszczególnych grupach. 23 września pan policjant spotkał się z dziećmi w siedzibie przedszkola przy ul. Parkowej.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności