Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » XV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

XV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

  XV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

27 marca w naszym przedszkolu już po raz XV odbył się  Gminny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „Jesteśmy bezpieczni w domu, przedszkolu i na ulicy”. Uczestniczyły w nim  dzieci sześcioletnie z Oddziałów Przedszkolnych  i Przedszkola z terenu gminy Malanów.
Konkurs ma na celu bogacenie wiadomości dotyczących bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym, stymulowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, wspomaganie dziecka w budowaniu pozytywnego obrazu siebie, rozwijanie pamięci oraz   wyrabianie odwagi. W tym roku dzieci recytowały wiersze o tematyce bezpieczeństwa. Otuchy dodawały im koleżanki i koledzy z grup oraz opiekunowie, którzy zasiedli wśród publiczności.
Poszczególne placówki reprezentowali:
    1) Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach- Maria Adamczyk, Igor Chrzuszcz - opiekun p. Dorota   Stefaniak;
    2) Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kotwasicach- Maja Hofman, Liliana Macikowska – opiekun p. Agnieszka Macikowska;
    3) Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Miłaczewie – Lena Bruź, Janusz Jasiak - opiekun p. Marlena Kuras-Splisgard;
    4) Gminne Przedszkole  w Malanowie – z grupy VI: Wiktoria Durska -  opiekun p. Agnieszka Dewicka-Misiek i Damian Dawicki – opiekun p. Dorotea Eustathiou-Bińkowska oraz z grupy VII:  Piotr Musidlak – opiekun p. Karolina Iwańska i Julia Wągiel - opiekun p. Paulina Miłowska. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: nauczycielka j. polskiego w Szkole Podstawowej w Malanowie - p. Jolanta Piekarczyk,  Wójt Gminy Malanów – p. Ireneusz Augustyniak, przedstawiciel KPP w Turku  – p. Krzysztof Aleksanderek, przedstawiciel PZU - p. Jarosław Wągiel.  I miejsce zajął Piotr Musidlak, II miejsce zdobyła Maria Adamczyk, III miejsce zajęła Julia Wągiel. Wyróżnienia otrzymali: Janusz Jasiak i Damian Dawicki. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki a ich opiekunowie i jurorzy podziękowania. Nagrody w konkursie ufundował  Wójt Gminy Malanów p. Ireneusz Augustyniak. Dzieci otrzymały też upominki od przedstawiciela PZU - p. J. Wągla.  Uczestnicy konkursu, opiekunowie, jurorzy oraz goście obejrzeli bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu dzieci pięcioletnich z grupy V  Gminnego Przedszkola w Malanowie pod kierunkiem p. Alicji Dembińskiej. Mamy nadzieję,   że konkurs wzbogacił doświadczenia dzieci i przypomniał wszystkim ważne aspekty zagadnienia jakim jest bezpieczeństwo.  Koordynator konkursu E. Bartosik składa serdeczne podziękowania uczestnikom, opiekunom, jurorom oraz fundatorom nagród.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności