Dziś jest czwartek, 21.02.2019, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

12 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się XIV GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „Jesteśmy bezpieczni w domu, przedszkolu i na ulicy”. Tym razem był to konkurs plastyczny, a jego celem była prezentacja umiejętności plastycznych dzieci w wieku przedszkolnym a także uwrażliwienie na sytuacje, które mogą zagrażać im podczas pobytu w domu, na placu zabaw i na ulicy. Uczestniczyły w nim dzieci sześcioletnie z oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Dziadowicach: Estreja Grzelak, Lena Kubiak i Dominika Pokrywiecka (opiekun – p. Marcelina Włodarczyk), Kotwasicach: Anna Andrzejczak, Jakub Gorgolewski i Alicja Ptak (opiekun – p. Paulina Miłowska), Miłaczewie: Iga Mikołajczyk,Wiktoria Płóciennik i Marcelina Sochacka (opiekun – p. Marlena Kuras-Splizgarden) oraz Gminnego Przedszkola w Malanowie – z grupy VI: Aleksander Grzesiak, Gabriela Iwańska i Bartosz Orligóra (opiekun- p. Małgorzata Muszyńska) oraz z grupy VII: Wiktoria Brzózka, Iga Dzieciątkowska i Wiktoria Kasprzak (opiekun: Elżbieta Bartosik). Przedszkolaki wykonały różnorodne prace i jury stanęło przed nie lada wyzwaniem starając się wybrać spośród nich najciekawsze. Prace oceniali: nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Malanowie - p. Emilia Stefaniak; Wójt Gminy Malanów- p. Sławomir Prentczyński; policjanci KPP w Turku: asp. Maciej Łuczkowski i post. Justyna Grabowska oraz przedstawiciel PZU - p. Jarosław Wągiel. Efektem ich pracy był następujący werdykt: I miejsce zdobyła praca Anny Andrzejczak, II miejsce – Wiktorii Kasprzak, III miejsce – Wiktorii Brzózki. Ponadto jury przyznało wyróżnienia: Dominice Pokrywieckiej oraz Idze Dzieciątkowskiej. W tym roku gościliśmy wszystkie sześciolatki z terenu gminy, które razem z uczestnikami konkursu, opiekunami i jurorami obejrzeli program artystyczny o tematyce bezpieczeństwa w wykonaniu dzieci pięcioletnich z grupy V Gminnego Przedszkola w Malanowie pod kierunkiem p. Eweliny Czekały. Następnie uczestniczące w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a ich opiekunowie i jurorzy podziękowania. Nagrody ufundował Wójt Gminy Malanów p. Sławomir Prentczyński oraz p. Jarosław Wągiel. Koordynator konkursu, Elżbieta Bartosik dziękuje uczestnikom, ich opiekunom, jurorom i fundatorom nagród. Gratulujemy laureatom oraz mamy nadzieję, że udział w nim podniesie poziom wiadomości i umiejętności dzieci z zakresu tak ważnej dziedziny jaką jest ich bezpieczeństwo.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności