Dziś jest piątek, 21.02.2020, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYPRAWA PO CHOINKĘ - grupa II i III

WYPRAWA PO CHOINKĘ - grupa II i III

WYPRAWA PO CHOINKĘ - grupa II i III

W poniedziałek 2 grudnia dzieci z grupy II I III wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Turek. Na miejscu spotkały się z p. Radosławem Szocińskim, który pokazał dzieciom mapę nadleśnictwa i opowiedział o terenach leśnych w najbliższej okolicy. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami prawidłowego i bezpiecznego zachowania w lesie. Następnie wyruszyły na spacer, podczas którego zaobserwowały wygląd lasu o tej porze roku. Rozpoznawały poszczególne piętra roślinności oraz nazywały drzewa. 3 i 4-latki wzbogaciły swoje wiadomości przyrodnicze oraz dowiedziały się na czym polega praca leśniczego. Zwieńczeniem wycieczki było zakupienie choinek, które ustawiono w przedszkolu przy ul. Słonecznej oraz oddziale przy ul. Parkowej. Przypominają one dzieciom o zbliżających się świętach i zachęcają do wspólnych przygotowań. Wycieczka sprawiła przedszkolakom dużo radości i była zarazem okazją kształtowania ich świadomości ekologicznej oraz postawy przyjaciela przyrody.
 

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności