Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA PO CHOINKĘ – gr. II i III

WYCIECZKA PO CHOINKĘ – gr. II i III

WYCIECZKA PO CHOINKĘ – gr. II i III

Święta zbliżają się wielkimi krokami i niedługo do naszego przedszkola zawita Święty Mikołaj. Aby miał gdzie pozostawić prezenty, dzieci z wielkim zaangażowaniem w swoich salach pięknie przybierają już choinki. Jedną z sal na ul. Słonecznej i korytarz na ul. Parkowej zdobić będą żywe, zielone drzewka przywiezione jak w ubiegłym roku z Nadleśnictwa Turek. W dniu 1 grudnia zaraz po śniadaniu wybrały się po nie wspólnie przedszkolaki z gr. II i III. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Izbę Edukacyjną – o naszych okolicznych lasach, pracy leśniczego, zwierzętach i roślinności charakterystycznej dla środowiska leśnego ciekawie opowiadał nam pracownik nadleśnictwa p. Radosław Szociński. Mogliśmy także oglądać, rozpoznawać na obrazkach i eksponatach wybrane gatunki zwierząt, ptaków czy owadów. Swoją wiedzę przyrodniczą poszerzyliśmy również oglądając bajkę edukacyjną o lesie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Dodatkowo uśmiech na twarzy przedszkolaków wywołał towarzyszący nam podczas całej podróży padający śnieg. Tego dnia udzielił się wszystkim naprawdę świąteczny nastrój.

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria

                                                                                                                          


Pozostałe aktualności