Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY - grupa IV

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY - grupa IV

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY - grupa IV

22 marca odbyła się kolejna wycieczka z dziećmi w ramach planu przedszkola, którego realizacja dotyczy poznawania zawodów naszych rodziców. Tym razem dzięki uprzejmości taty naszej Małgosi mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy urzędników Urzędu Gminy Malanów. Pan Dawid sprawuje w nim stanowisko ds. promocji i rozwoju. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gabinetu samego wójta naszej gminy – p. Ireneusza Augustyniaka, który serdecznie nas powitał, wręczył dzieciom słodki poczęstunek i pozwolił chętnym usiąść w swoim fotelu. Następnie p. Dawid pokazał nam sale konferencyjną , w której odbywają się m.in. sesje Rady Gminy. Potem kolejno zwiedzaliśmy różne gabinety i poznaliśmy funkcję pełnione m.in. przez: Skarbnika gminy , Sekretarza gminy czy Radce Prawnego. Dzieci odwiedziły też Referat Rozwoju i Spraw Społecznych – tu przybliżono nam realizację nowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Nasz lepszy park, nowym miejscem edukacyjno – integracyjnym”, a także Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej, w  którym przedstawiono nam najbliższe plany budowy nowego placu zabaw dla dzieci na terenie naszej placówki. Odwiedziliśmy też Urząd Stanu Cywilnego, który zajmuje się przede wszystkim udzielaniem ślubów cywilnych i wydawaniem dowodów osobistych.  Dowiedzieliśmy się także czemu służy miejsce, jakim jest Punkt Obsługi Klienta. W ramach podziękowania wręczyliśmy w każdym ze zwiedzonych pokojów własnoręcznie wykonane upominki. Ta bardzo ciekawa wycieczka pozwoliła zdobyć dzieciom nowe doświadczenia i wiedzę, która posłuży do budowania właściwych postaw obywatelskich. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Gminy w Malanowie za serdeczne przyjęcie, a w szczególności panu Dawidowi za przedstawienie w bardzo dostępny dla dzieci sposób funkcjonowania wybranych działów wchodzących w skład naszego Urzędu Gminy.
                                                                                                                                         

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności