Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA DO SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” – grupa III i IX

WYCIECZKA DO SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” – grupa III i IX

WYCIECZKA DO SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” – grupa III i IX

Dnia 9 kwietnia dzieci z grupy III i IX wzięły udział w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda remiza strażacka, samochody i inny sprzęt strażacki. Następnie dzieci przebrały się w stroje strażackie i wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „Ognik”. Przedszkolaki  były bardzo zainteresowane zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem przeciwpożarowym i chętnie włączały się w dyskusję o zagrożeniach. Obejrzały krótkie bajki edukacyjne i dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe oraz dzięki symulatorom miały możliwość zobaczenia jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i co należy zrobić w takiej sytuacji. Wszystkie dzieci na pewno zapamiętały na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

Milena Dewicka-Glapa
Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności